Realizacje | JB-Studio

JB Studio

JB Studio

:)

Więcej....

Po zatwierdzeniu wstępnego projektu i ustaleniu z Klientem szczegółów malowania rozpoczyna się realizacja zadania.

P1050933

W pierwszej kolejności kask zostaje pozbawiony wszystkich elementów, które są możliwe do demontażu, a następnie jest odtłuszczany środkiem usuwającym silikon. W kolejnym kroku niektóre elementy zabezpieczamy taśmą maskującą, a całość zostaje zmatowiona szlifierką oscylacyjną, po czym pokrywana jest warstwą podkładu epoksydowego dla efektywniejszego związania lakierów z powierzchnią.

P1050959

Kask otrzymał zupełnie nowy kolor. Użyłem srebra wymieszanego z dwóch kolorów House of Kolor: pbc42 PLATINUM oraz bl03 GALAXY GREY.

Etap malowania rozpoczynam od wycięcia na ploterze czaszki, którą wcześniej podczas tworzenia projektu narysowałem w programie graficznym. Rysunki wykonuję własnoręcznie z wykorzystaniem tabletu Wacom.

Podczas wykonywania motywów często wykorzystuję efekt szablonu – dzięki temu uzyskuję ostre krawędzie rysunku. Pomocna jest tu także folia szablonowa – nie zostawia żadnych resztek kleju, nawet na świeżej, jeszcze nie wyschniętej powierzchni. Do odpowiedniego przygotowania folii wykorzystuję artool.

P1050971

Malowanie rozpoczynam aerografem Iwata mikron HP-c plus i przy użyciu farby House of Kolor bc25 czarnej z dodatkiem kilku kropli niebieskiego uzyskuję zimny odcień czerni.

DSC06126

Kiedy czaszka jest gotowa przychodzi kolej na wykonanie flagi z szachownicą i elementów grafiki liniowej.
Miejsce, gdzie ma pojawić się flaga rozjaśniam za pomocą białej farby House of Kolor PBC 44 SNOW WHITE PEARL z odrobiną bc26 WHITE.

DSC06131

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku czaszki, naklejam wycięty wcześniej szablon szachownicy. Korzystając z gąbki i szczoteczki nanoszę na szachownicy plamy farby i rysy.

DSC06129

Gdy boki kasku są już gotowe pora zająć się jego górną częścią, gdzie mają powstać trzy sportowe pasy z szachownicą.

Dla uzyskania efektu ponownie skorzystałem z gąbki, jednak później użyłem aerografu w celu stworzenia cieni.

DSC06134

Na koniec kilka szczegółów dodanych za pomocą pędzelka #1 oraz białej farby bc26.

Za pomocą pistoletu Sata 3000 rp kask został pokryty 3 warstwami klaru, a następnie zeszlifowany.

DSC06138

Ten etap ma dwa cele, pierwszy to zabezpieczenie dotychczasowej pracy przed uszkodzeniem mechanicznym; drugi to stworzenie warstwy izolacyjnej, aby w następnych etapach pracy nie występowały przebarwienia.

DSC_0026

Ostatni etap malowania aerografem to dodanie czerwonych elementów grafiki.

DSC_0027

Dla rozjaśnienia całości, dodam trochę błysków i wykonam półcienie przy pomocy siatki.

DSC_0042

Po umieszczeniu logo kask jest prawie skończony, teraz końcowe lakierowanie klarem.

DSC_0031

Ponownie używając pistoletu Sata3000 cały kask zostaje pokryty sześcioma warstwami klaru z miedzy szlifowaniem. Po wysuszeniu lakieru bezbarwnego zostaje on wypolerowany przy pomocy produktów 3M, a następnie złożony

DSC_0035

Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęć do galerii i gotowy kask wraca do klienta.

©2024 JB Studio